All rights reserved to FabLearn Israel Organizers | Powered By StepUp

אודות

אנו גאים להכריז על כנס FabLearn הראשון בישראל.

הכנס משתייך ליוזמה העולמית FabLearn בראשות מעבדת הלמידה הטרנספורמטיבית לטכנולוגיות של אונ' סטנפורד. ישתתפו בו אנשי מפתח ומנהיגי דעה מכל העולם בתחומי החינוך- בפרט בתחום המדעים, המדיניות, האקדמיה, העיצוב, המחקר, וקהילות המייקרים, שיִלמדו, יציגו וידונו בייצור הדיגיטלי בחינוך, בתרבות המייקרים, בלמידה מעשית ובכלי הדרכה.

השגירות האיטלקית בישראל

MindCET

מרכז לחדשנות ופיתוח בטכנולוגיה וחינוך

מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד ירושלים

כנס FabLearn ישראל 2018 יחקור את ההזדמנויות ש-Fablearn מזמן לעולם החינוך ולתחום המדעים בפרט.

הכנס יימשך חמישה ימים ויכלול מגוון פורומים לגילוי יוזמות חדשות, להתעמקות בתרבות המייקרים (makers) ובייצור דיגיטלי (digital fabrication), לעיסוק באתגר של שילובם במערכת החינוך, ולחיזוי ופיתוח פתרונות למידה אלטרנטיביים חדשים.

שותפים ומארגנים

MindCET  הוא מרכז לחדשנות ופיתוח בטכנולוגיה וחינוך המפגיש יזמים, אנשי חינוך, תלמידים וחוקרים על מנת לפתח פתרונות למידה פורצי דרך.

MindCET הינו גוף עצמאי, ארגון ללא כוונת רווח מיסודו של המרכז לטכנולוגיה חינוכית (מטח), המוביל בישראל בפתרונות חינוכיים מבוססי טכנולוגיה. זוהי השנה החמישית של פעילותו והוא חלוץ עולמי בהבאת תרבות היזמות לעולם החינוכי. כיום, MindCET מוכר בעולם כמוביל בפעילות הגלובלית של אדטק, והוא מביא יוזמות בינלאומיות רלוונטיות וציע פתרונות חדשניים חלופיים. MindCET משחק תפקיד מרכזי בכל הפורומים הגדולים בעולם, ועובד בשיתוף פעולה עם ארגונים, אוניברסיטאות גדולות, מו"פ, חברות היי-טק, במטרה לחקור, לחזק ולפתח פתרונות פדגוגיים חדשניים ורלוונטיים העונים על צרכי הדור החדש.

מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד ירושלים מטפח סקרנות ועניין בתחומי המדע והטכנולוגיה, מציג את המדע והטכנולוגיה כחלק מתרבות היומיום, מעודד בחירה בלימודי מדעים והנדסה ומקדם מצוינות בתחום. המוזיאון  מהווה מעבדה פתוחה לפיתוח תכניות חינוכיות וכלים חדשניים ללמידת מדע וטכנולוגיה, תוך ניצול תשתיות ייחודיות, ידע וניסיון של צוות המוזיאון, ובשיתוף פעולה עם מוזיאוני מדע וארגונים בינלאומיים, וכן עם מוסדות מחקר והוראה בישראל.
המוזיאון מציע סביבת תצוגה מאתגרת של תערוכות בנושאים שונים הכוללים מוצגים פעילים ומגוון פעילויות מודרכות לתלמידים מכל המגזרים, מגיל הגן ועד לכיתות י"ב; ותכניות ייחודיות להשתלמויות ולהעשרה למורים, לגננות, לסטודנטים לחינוך ולפרחי הוראה.
צוות המוזיאון הוא רב-תרבותי ורב-תחומי ומורכב מאנשי מדע, אנשי חינוך, מעצבים ומהנדסים. המוזיאון פועל  בשיתוף פעולה  נרחב עם אנשי משרד החינוך, מינהל חינוך ירושלים (מנח"י), עם מרכזי מורים, מוסדות אקדמיים  ועם מורים ומנהלים ממוסדות חינוך בירושלים וברחבי הארץ.

ביה"ס לחינוך של אונ' סטנפורד (Stanford Graduate School of Education) הוא מפורצי הדרך החשובים ביצירת דרכים חדשות ומשופרות להשגת חינוך איכותי לכל. הצוות והסטודנטים שלו עוסקים במחקר רב-תחומי חלוצי ויצירתי המעצב את הפרקטיקה וההבנה של החינוך. באמצעות מחקר מתקדם ושותפויות חדשניות עם מחנכים ברחבי העולם, בית הספר לחינוך מפתח ידע, חוכמה ודמיון בקרב הסטודנטים המוכשרים והמגוונים שלו, כדי שיוכלו להוביל מאמצים לשיפור החינוך ברחבי העולם.

מעבדת הלמידה הטרנספורמטיבית לטכנולוגיות (Transformative Learning Technologies Lab) היא קבוצה רב-תחומית המעצבת וחוקרת טכנולוגיות חדשות לא רק כאמצעי למיטוב מערכת החינוך הקיימת, אלא ובעיקר ככוח טרנספורמטיבי שיוכל לייצר דרכים חדשות באופן רדיקלי של ידע ולמידה. משימתה היא לשפר את הוראת המדעים, הטכנולוגיה, ההנדסה והמתמטיקה (STEM) בבתי ספר. כל מה שאנו מפתחים – החל בערכות רובוטיקה זולות וכלה במעבדות שלמות לייצור דיגיטלי – בא לתמוך בלמידה מבוססת-פרויקטים, מוכוונת-תלמיד וקונסטרוקטיביסטית במקצועות STEM. בניגוד להוראת מדעים ומתמטיקה מסורתית, אשר שמה דגש רב על שינון עובדות ונוסחאות, אנו מתמקדים בהמצאה, בחדשנות ובפתרון-בעיות שיתופי. התלמידים במעבדות הייצור הדיגיטלי שלנו לומדים מדע והנדסה מתוך שהם יוצרים המצאות כדי לפתור בעיות בעולם האמיתי, ומתכננים ניסויים מדעיים לבחינת התיאוריות שלהם על עולם הטבע.

ביה"ס לחינוך של אונ' סטנפורד:

מעבדת הלמידה

הטרנספורמטיבית לטכנולוגיות

"מפרש" היא פלטפורמה חדשנית וייחודית לקידום ולפיתוח תרבות יזמית במערכת החינוך. "מפרש" נוסדה ב- 2012 ביוזמתן של קרנות חינוך מובילות: קרן לאוטמן, קרן ברכה, קרן דניאל, יד הנדיב,וילאר, פדרציית סן פרנסיסקו, משפחת וילנאי ובשיתוף של משרד החינוך http://mifras.org

"מפרש" מובילה חממות (incubators) ותהליכי פיתוח ייחודיים בכל רחבי הארץ, בכל המגזרים, בכל שכבות הגיל ובקרב קהלי יעד שונים (רשויות, מטה, בתי ספר, הגיל הרך, מחוזות ועוד).  המטרה היא פתיחת אפשרויות והעצמת כוחם ויכולתם של אנשי ה"שטח" במערכת החינוך בהובלת המעשה החינוכי ובשיפורו באופן מקצועי, מדויק ונכון.

בנוסף, "מפרש" פיתחה מספר כלים בלעדיים בארץ ובעולם: מדד ליזמות, פלטפורמה משחקית דיגיטלית לאיתור צרכים ולפיתוח יזמי של מענים מקצועיים, תהליכי "פיצוח" להתמודדות עם אתגרים, תהליכי עבודה יזמיים עם הורים ועוד.

ב"מפרש" עובד צוות בכיר, בעל ניסיון רב, המומחה בתחומי תוכן של חינוך, יזמות, הנחית תהליכי פיתוח מקצועי, יעוץ ארגוני, מידענות, פיתוח פלטפורמות טכנולוגיות ועוד. "מפרש" פועלת ליצירת מכפילי כוח באמצעות שיתופי פעולה עם גופים רבים במטרה לפתוח הזדמנויות עבור אנשי חינוך וקהילה לאימוץ חשיבה יזמית לצורך התמודדות עם אתגרי החינוך בישראל.

מפרש-

מרחב ליזמות חינוכית

תוכן בהמשך

לכל שאלה מוזמנים לפנות

אלינו בדוא"ל: 

FabLearnIsrael@cet.ac.il

 

הצטרפו לכנס ה׳FabLearn׳ השני של ישראל 
מפגש עם העולם המופלא של המייקרים והפתרונות החדשניים שהוא מציע בתחום החינוך

6 בנובמבר 2018